Dub

Většina dubů roste v mírných oblastech severní polokoule. Dub se vyskytuje v Evropě a části Asie, včetně Japonska. Dub evropský dorůstá do výšky 18-30 m a v průměru mívá až 1,2-1,8 m. Jedná se o středně tvrdé dřevo, má středně vysokou pevnost v ohybu a tlaku, nízkou tuhost a rázovou houževnatost. Dub působí korozi kovů a ve vlhku stykem s kovem se na dřevu tvoří modré až černé skvrny. Dubové dřevo se dobře povrchově upravuje. Je trvanlivé, občas podléhá napadení červotočem.

Dub - pohledová strana jemná drážkaDub - pohledová strana jemná drážka

Rozměry:
21 x 125 mm
dl. 30% 1 -1,5 m + 70% 2 – 2,5 m

Pohledová strana
= jemá drážka

Cena za m2

1400 Kč bez DPH

1694 Kč vč. DPH

Poptávkový formulář

Dub je jedna z celosvětově nejoblíbenějších dřevin. Využívá se jak pro použití v interiéru tak exteriéru. V exteriéru se uplatňuje zejména při stavbě člunů, při pracích v přístavech, při stavbě doků, konstrukci vozidel a jako venkovní podlaha – terasa.

Barva:

Dub má žlutohnědou barvu, bělové dřevo je rovnovláknité, ale častěji nepravidelně nebo příčně vláknité. Na radiálním řezu má charakteristickou stříbřitou kresbu způsobenou širokými paprsky.

Hustota dřeva:

Dub evropský má hustotu po vysušení 720-750 kg/m3.

Použití:

V exteriéru se uplatňuje zejména při stavbě člunů, při pracích v přístavech, při stavbě doků, konstrukci vozidel a jako venkovní terasy.

Máte zájem o více informací? Doporučíme Vám autorizovaného prodejce Real Deck přímo ve Vašem regionu. Prosím, kontaktujte nás.


Dub
Fotogalerie

Ceník teras Real Deck

Venkovní dřevěné terasy
Ceník teras 2021.

více info

Technické informace k pokládce

Odborně provedená montáž spodní konstrukce a dřevěných terasových dílců je velmi důležitá pro zachování trvalé funkčnosti a hezkého vzhledu. Na co by jste měli dbát při stavbě dřevěné terasy?

více info

Povrchová úprava teras

Optické zhodnocení Vaší dřevěné terasy docílíte správným ošetřením, které bude dřevo chránit před nadměrným pohlcováním vlhkosti, před slunečním zářením i před mechanickým oděrem.

více info

Technické a záruční podmínky

Technické a záruční podmínky pro terasy
Real Deck 2021.

více info