Bukit

Jedná se o stromy, které pocházejí zejména z Malajsie.

Bukit - hoblované Bukit - 2 x jemná fáze na podélné straně
Rozměry:
18 x 140 mm
1,8 - 4,8 m
po 30 cm +

Pohledová strana
= hoblovaná

Cena za m2

1280 Kč bez DPH

1549 Kč vč. DPH

BukitBukit - jemná drážka

Rozměry:
19 x 90 mm
2,4 - 4,5 m
po 30 cm +

Pohledová strana
= jemná drážka

Cena za m2

1320 Kč bez DPH

1597 Kč vč. DPH

Bukit Bukit - s perem a drážkou na příčné hraně

Rozměry:
28 x 145 mm
2,4 - 4,5 m
po 30 cm +

Pohledová strana
= hrubá drážka

Cena za m2

1570 Kč bez DPH

1900 Kč vč. DPH

Poptávkový formulář

Terasy z dřeviny Bukit v třídění Select&Better dodáváme uměle vysušené na vlhkost 16–18%. Díky vysušení je dřevo stálejší a rozměrově stabilnější. Jádrové dřevo má v čerstvém stavu červenohnědý až hnědý odstín. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Jádrové dřevo, které se ne vždy zbaví světlejší běli, vykazuje vysokou odolnost proti plísni a hmyzu. Letokruhy nejsou znatelné, suché dřevo je bez zápachu. Ve dřevě se mohou vyskytnout otvory od hmyzu, které však neovlivňují trvanlivost a statické vlastnosti. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám.Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo umístěné na terasách či balkonech použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby. Plocha terasy by se měla upravit olejem ca. 2 měsíce po pokládce, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření zůstává dřevo bez újmy a časem se vytvoří na povrchu dřeva šedo-stříbrná patina. S terasovým olejem OSMO COLOR na Bangkirai nebo OSMO COLOR bezbarvým terasovým olejem můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečně stabilní podkladní konstrukce. Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty jako dřevo pochozí.

Hustota dřeva: 505–850 kg/m³

Použití:
Dřevo Bukit má vyšší hodnoty pevnosti. Podle svých technických vlastností nachází použití jako dýha, parkety, konstrukční dřevo u vodních staveb, jako prahy, na podlahy i na nábytek. Povrchová úprava: možno bez PÚ–dřevo získá šedostříbrný odstín.

icon TECHNICKÝ LIST - Bukit

Máte zájem o více informací? Doporučíme Vám autorizovaného prodejce Real Deck přímo ve Vašem regionu. Prosím, kontaktujte nás.


Terasa REAL DECK Bukit 19 x 90 mm
Fotogalerie

Ceník teras Real Deck

Venkovní dřevěné terasy
Ceník teras 2024.

více info

Technické informace k pokládce

Odborně provedená montáž spodní konstrukce a dřevěných terasových dílců je velmi důležitá pro zachování trvalé funkčnosti a hezkého vzhledu. Na co by jste měli dbát při stavbě dřevěné terasy?

více info

Povrchová úprava teras

Optické zhodnocení Vaší dřevěné terasy docílíte správným ošetřením, které bude dřevo chránit před nadměrným pohlcováním vlhkosti, před slunečním zářením i před mechanickým oděrem.

více info

Technické a záruční podmínky

Technické a záruční podmínky pro terasy
Real Deck 2024.

více info