Teak

Teak je listnatá dřevina, tropický strom z čeledi železníkovitých. Většina teakových stromů dorůstá do průměrné výšky 9–11 m, s kmenem o průměru 1–1,5 m. Teak pochází z Barmy a roste také v Indii, Thajsku, Indonésii a Jávě. Rozšířil se částečně také do Malajsie, na Borneo, Filipíny, do tropické Afriky a Střední Ameriky. Teak jávský pochází z Jávy a je obvykle o něco světlejší než teak z Barmy.

Teak jávský Teak jávský

Rozměry:
20 x 120 mm

Cena za m2

2950 Kč bez DPH

3570 Kč vč. DPH


Pohledová strana
= hladká

Teak barmský Teak barmský

Rozměry:
20 x 125 mm

Cena za m2

3090 Kč bez DPH

3739 Kč vč. DPH


Pohledová strana
= hladká

Poptávkový formulář

Teak jávský i barmský je dodáván s perem a drážkou na příčné straně.

drážka foto 1 drážka foto 2
Terasy jsou 4 stranně hoblované s perem a drážkou na příčné straně, jemně sražené fázky ze všech stran Detail profilu dílců
drážka foto 3 drážka foto 4
Detail spojení Detail spojení

 

Jávský teak má úzké, světle žlutohnědé bělové dřevo a tmavé zlatohnědé jádrové dřevo, které na vzduchu na povrchu tmavne na středně nebo tmavě hnědé. Jávský teak má na rozdíl od barmského teaku živější strukturu, širší škálu barevnosti a různorodější strukturu. Lze jej dobře opracovávat. Pro spojování je třeba předvrtat otvory. Teak se dobře povrchově upravuje a jako nejvhodnější nátěr doporučujeme OSMO terasové speciální oleje.

Barmský teak má úzké, světle žlutohnědé bělové dřevo a tmavé zlatohnědé jádrové dřevo, které na vzduchu na povrchu tmavne na středně nebo tmavě hnědé. Barmský teak má převážně přímé vláknění. Teak lze dobře opracovávat. Pro spojování je třeba předvrtat otvory. Dřevo teaku je velmi trvanlivé. Bez ošetření teakového dřeva zůstane terasa bez újmy avšak její barva se časem mění ze žlutohnědé na stříbrnošedou. Teakové dřevo má vysoký obsah olejnatých látek, které zamezují dostatečnému přilnutí barvy. Je proto bezpodmínečně nutné ponechat dřevo po pokládce tzn. před první úpravou zvětrat po dobu přibližně 8 týdnů. Po této době pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit a jako nejvhodnější nátěr doporučujeme OSMO terasové speciální oleje.

Péče o teakové dřevo:

  1. v případě střechou nekrytých teras:
    1 nátěr jedním z OSMO Speciálních olejů na dřevo s pigmentovým základem
  2. v případě střechou krytých teras:
    1 nátěr jedním z OSMO Speciálních olejů na dřevo s pigmentovým základem nebo Speciální olej bezbarvý na Teak č. 007 popř. 1 nátěr OSMO Protiskluzový terasový olej č. 430 ( olej obsahuje hustou organickou přísadu, jejíž protiskluzové částice jsou rovnoměrně rozděleny v nátěru. Částice se spojí při nánosu a po uschnutí zůstávají na povrchu). Obnova nátěru nutná dle potřeby 1–2 ročně.

Pokládka:

Naše podlahová prkna z teaku jávského jsou dodávána k pokládce pro připevnění vruty ze shora nebo také s možností pokládky se shora neviditelným připojením. Je-li požadavek připevnění bez shora viditelných vrutů, použijte EUROTEC terasovou spodní úchytku nebo EUROTEC T Stick. Sledujte banner " Technické informace k pokládce " a zjistěte více informací o pokládce s neviditelným připojením. Prohlédněte si videa a správný systém pokládky Vám bude jasný.

Použití:

Teak si rozhodně zasluhuje svoji skvělou pověst, kterou mu vynesla jeho pevnost a trvanlivost, stabilita v proměnlivých atmosférických podmínkách a vynikající dekorativní vzhled. Široké možnosti využití zahrnují výrobu nábytku, venkovních teras, stavbu lodních palub, zábradlí a trupů lodí. Je také používán v prvotřídní truhlařině na dveře, schodiště a obklady, v docích a přístavech na mola apod. a na zahradní nábytek. Dělají se z něj velmi atraktivní podlahy. Loupe se na výrobu překližky a krájí se na dekorativní dýhy.

Máte zájem o více informací? Doporučíme Vám autorizovaného prodejce Real Deck přímo ve Vašem regionu. Prosím, kontaktujte nás.


Fotogalerie

Technické informace k pokládce

Odborně provedená montáž spodní konstrukce a dřevěných terasových dílců je velmi důležitá pro zachování trvalé funkčnosti a hezkého vzhledu. Na co by jste měli dbát při stavbě dřevěné terasy?

více info

Povrchová úprava teras

Optické zhodnocení Vaší dřevěné terasy docílíte správným ošetřením, které bude dřevo chránit před nadměrným pohlcováním vlhkosti, před slunečním zářením i před mechanickým oděrem.

více info

Technické a záruční podmínky

Technické a záruční podmínky pro terasy
Real Deck 2018.

více info