Teak

Teak je listnatá dřevina, tropický strom z čeledi železníkovitých. Většina teakových stromů dorůstá do průměrné výšky 9–11 m, s kmenem o průměru 1–1,5 m. Teak pochází z Barmy a roste také v Indii, Thajsku, Indonésii a Jávě. Rozšířil se částečně také do Malajsie, na Borneo, Filipíny, do tropické Afriky a Střední Ameriky. Teak jávský pochází z Jávy a je obvykle o něco světlejší než teak z Barmy.

Teak jávský Teak

Rozměry:
20 x 120 mm

Cena za m2

3300 Kč bez DPH

3993 Kč vč. DPH


Pohledová strana
= hladká

Teak jávský

Teak

Rozměry:
20 x 90 mm

Cena za m2

2720 Kč bez DPH

3291 Kč vč. DPH


Pohledová strana
= hladká

Poptávkový formulář

Teak je dodáván s perem a drážkou na příčné straně.

drážka foto 1 drážka foto 2
Terasy jsou 4 stranně hoblované s perem a drážkou na příčné straně, jemně sražené fázky ze všech stran Detail profilu dílců
drážka foto 3 drážka foto 4
Detail spojení Detail spojení

 

Teak je listnatá dřevina, tropický strom z čeledi železníkovitých. Většina teakových

 

Popis:

Terasy z teaku dodáváme uměle vysušené na vlhkost 16-18%.Teak má úzké, světle žlutohnědé bělové dřevo atmavé zlatohnědé jádrové dřevo, které na vzduchuna povrchu tmavne na středně nebo tmavě hnědé.Teak má živější strukturu vláknění, širší škálubarevnosti a různorodější strukturu. Teak má vysokoupevnost a trvanlivost, je stabilní v proměnlivýchatmosférických podmínkách a má pěknýbarvami hrající dekorativní vzhled. Teak lze dobřeopracovávat. Pro spojování je třeba předvrtat otvory.Teakové dřevo má vysoký obsah olejnatých látek,které zamezují dostatečnému přilnutí barvy. Jeproto bezpodmínečně nutné ponechat dřevo popokládce resp. před první povrchovou úpravouzvětrat po dobu přibližně 2 měsíců , aby mohlodojít k přirozenému vyplavení a úbytku ve dřevuobsažených látek.

Nátěr a barva:

Pokud se rozhodnete pro ošetření terasy nátěrem, aby jste zachovali dřevo bez typické šedé patiny, doporučujeme použít nátěr OSMO Terasový olej č. 007 Teakový bezbarvý olej nebo č. 430 Protiskluzový terasový olej. Vezměte však v úvahu, že oba tyto nátěry jsou bezbarvé a chrání proto pouze omezeně před zešednutím působením UV-záření slunce. Pouze v kombinaci s pigmentovým prvním olejovým nátěrem z řady OSMO Terasových olejů a následným ošetřením Protiskluzovým terasovým olejem nebo Teakovým olejem může být dřevo na terase ochráněno. Jako bezbarvý samostatný nátěr je Osmo Protiskluzový terasový olej a Teakový olej nevhodný pro nekryté terasy silně zatěžované sluncem. Pokud již došlo k zašednutí dřeva, ošetřete povrch Osmo Gelem proti zašednutí dřeva č. 6609 a proveďte úpravu zcela nově.

Pokládka:

Naše podlahová prkna z teaku jávského jsou dodávána k pokládce pro připevnění vruty ze shora nebo také s možností pokládky se shora neviditelným připojením. Je-li požadavek připevnění bez shora viditelných vrutů, použijte EUROTEC terasovou spodní úchytku nebo EUROTEC T Stick. Sledujte banner " Technické informace k pokládce " a zjistěte více informací o pokládce s neviditelným připojením. Prohlédněte si videa a správný systém pokládky Vám bude jasný.

Použití:

Teak si rozhodně zasluhuje svoji skvělou pověst, kterou mu vynesla jeho pevnost a trvanlivost, stabilita v proměnlivých atmosférických podmínkách a vynikající dekorativní vzhled. Široké možnosti využití zahrnují výrobu nábytku, venkovních teras, stavbu lodních palub, zábradlí a trupů lodí. Je také používán v prvotřídní truhlařině na dveře, schodiště a obklady, v docích a přístavech na mola apod. a na zahradní nábytek. Dělají se z něj velmi atraktivní podlahy. Loupe se na výrobu překližky a krájí se na dekorativní dýhy.

Máte zájem o více informací? Doporučíme Vám autorizovaného prodejce Real Deck přímo ve Vašem regionu. Prosím, kontaktujte nás.


Terasa REAL DECK Teak 20 x 120 mm, povrch hladký, ponecháno přírodní
Fotogalerie

Ceník teras Real Deck

Venkovní dřevěné terasy
Ceník teras 2024.

více info

Technické informace k pokládce

Odborně provedená montáž spodní konstrukce a dřevěných terasových dílců je velmi důležitá pro zachování trvalé funkčnosti a hezkého vzhledu. Na co by jste měli dbát při stavbě dřevěné terasy?

více info

Povrchová úprava teras

Optické zhodnocení Vaší dřevěné terasy docílíte správným ošetřením, které bude dřevo chránit před nadměrným pohlcováním vlhkosti, před slunečním zářením i před mechanickým oděrem.

více info

Technické a záruční podmínky

Technické a záruční podmínky pro terasy
Real Deck 2024.

více info