Garapa

Garapa dřevo nazývané taky jako brazilský jasan je listnatá dřevina s vysokou trvanlivostí. Garapa pochází převážně z Jižní Ameriky z Brazílie.

Garapa - jemná drážkaGarapa - jemná, hrubá drážka

Rozměry:

25 x 145 mm
1,0 - 5,795 m
po 30 cm +

Pohledová strana
= jemná nebo hrubá drážka

Cena za m2

1850 Kč bez DPH

2239 Kč vč. DPH

GarapaGarapa

Rozměry:
22 x 145 mm
1,83 - 6,1 m
po 30 cm +

Pohledová strana
= hladká

Cena za m2

1980 Kč bez DPH

2396 Kč vč. DPH

GarapaGarapa

Rozměry:
19 x 90 mm
1,83 - 6,1 m
po 30 cm +

Pohledová strana
= hladká

Cena za m2

1480 Kč bez DPH

1791 Kč vč. DPH

Poptávkový formulář

Dřevo Garapa je světle žlutohnědé dřevo, které na vzduchu na povrchu částečně tmavne na středně hnědou barvu. Garapa má převážně přímé vláknění. Garapa má hustotu po vysušení od 800 do 1000 kg/m³, průměrně 900 kg/m³. Suší se pomalu a při použití má dobrou stabilitu. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené, nejsou však silně markantní. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a vysokému obsahu ve dřevě obsažených látek. Ty mohou zpomalovat schnutí a zamezovat dostatečnému přilnutí barvy. Proto je velmi vhodné dřevo Garapa před první úpravou nechat min. 2–3 měsíce zvětrat. S terasovým olejem OSMO COLOR na Garapa č. 013 můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Při aplikaci nátěru postupujte přesně dle pokynů uvedených na obalu. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečné stabilní podkladní konstrukce. Dřevo Garapa je velmi trvanlivé.

Hustota dřeva: ca. 900 kg/m³

Použití:
Garapa si rozhodně zasluhuje svoji skvělou pověst, kterou mu vynesla jeho pevnost a trvanlivost, stabilita v proměnlivých atmosférických podmínkách a vynikající dekorativní vzhled. Široké možnosti využití zahrnují výrobu venkovních teras, stavbu lodních palub, zábradlí a trupů lodí. Je také používána v truhlařině na schodiště a obklady, v docích a přístavech na mola apod. a na zahradní nábytek.

icon TECHNICKÝ LIST - Garapa

Máte zájem o více informací? Doporučíme Vám autorizovaného prodejce Real Deck přímo ve Vašem regionu. Prosím, kontaktujte nás.


REAL DECK Garapa 22x145mm hladká_povrchová úprava Osmo Terasový olej č. 004 Douglasie
Fotogalerie

Ceník teras Real Deck

Venkovní dřevěné terasy
Ceník teras 2024.

více info

Technické informace k pokládce

Odborně provedená montáž spodní konstrukce a dřevěných terasových dílců je velmi důležitá pro zachování trvalé funkčnosti a hezkého vzhledu. Na co by jste měli dbát při stavbě dřevěné terasy?

více info

Povrchová úprava teras

Optické zhodnocení Vaší dřevěné terasy docílíte správným ošetřením, které bude dřevo chránit před nadměrným pohlcováním vlhkosti, před slunečním zářením i před mechanickým oděrem.

více info

Technické a záruční podmínky

Technické a záruční podmínky pro terasy
Real Deck 2024.

více info